Czym jest nauka dla spoleczenstwa?

Asimova 40 Year-Old Eseje Nieaktualny Nigdy!

Isaac Asimov nie trzeba przedstawiać. Przynajmniej mam nadzieję, że nie, mimo że minęło prawie 17 lat temu. Jego książki science fiction są jeszcze znane - w Positronic serii Robot i seria Fundacja i Imperium nadal są w formie drukowanej do dnia dzisiejszego.tania karma Więc to tylko niektóre z jego dzieł non-fiction.

Niestety, esejów pisał w The Magazine of Fantasy & Science Fiction, które zostały zebrane w dwudziestu trzech antologiach - pierwszy opublikowanej w 1962 roku, a ostatni w 1990 roku, nie powiodło się tak dobrze. Wszyscy są wyczerpany i zostały przez jakiś czas.

Co gorsza, są one prawdopodobnie nie jest już dostępna w lokalnej bibliotece, albo.

A to szkoda.

Fakt, że są one z druku nie jest może zaskarżać, ale fakt, że biblioteki w całym kraju są "de-accessioning" ich jest. (Wiem, że są one właśnie de-accessioned bo kiedy ułożyła mój zbiór wszystkich antologiach esej Asimova ubiegłym roku, ponad połowa z nich pochodziła z bibliotek. Na domiar zlego, to oni za grosz do każdej książki i $ 3,99 dla wysyłce! Nie Asimov książka zasługuje na sprzedany za grosz!

Zapytacie, z tempem postępu w nauce, co to jest, dlaczego uważam, że książki naukowe, które są wszędzie od 40 do 18 lat są nadal warto przeczytać?

Cóż, na początek, każdy z Asimova esej antologia zawiera 17 esejów, wszystko na różne tematy. Garść dotyczą matematyki, garścią z astronomii i nauk kosmicznych dobrane, niektóre z nauk przyrodniczych, i tak dalej. Dla każdego z tych esejów, Asimov albo woski historyczne, wyjaśniając, jak pewna zasada została odkryta i przez kogo, czy wyjaśnia samej zasady, w prostych pojęć, które większość ludzi może zrozumieć. naprawa konstrukcji żelbetonowych Warszawa (Nie twierdzę, że każdy zrozumiał zasadę, że Asimov wyjaśnia, ale wielu, które zastanawiało mnie, on jasno).

Dlatego wiele informacji Asimov obejmuje w danym eseju jest nadal cennym i użyciu.

Artykuł dzięki: