Czym jest nauka dla spoleczenstwa?

Asimova 40 Year-Old Eseje Nieaktualny Nigdy!

Isaac Asimov nie trzeba przedstawiać. Przynajmniej mam nadzieję, że nie, mimo że minęło prawie 17 lat temu. Jego książki science fiction są jeszcze znane - w Positronic serii Robot i seria Fundacja i Imperium nadal są w formie drukowanej do dnia dzisiejszego. Więc to tylko niektóre z jego dzieł non-fiction.

Niestety, esejów pisał w The Magazine of Fantasy & Science Fiction, które zostały zebrane w dwudziestu trzech antologiach - pierwszy opublikowanej w 1962 roku, a ostatni w 1990 roku, nie powiodło się tak dobrze. Wszyscy są wyczerpany i zostały przez jakiś czas.

Co gorsza, są one prawdopodobnie nie jest już dostępna w lokalnej bibliotece, albo.

A to szkoda.

Fakt, że są one z druku nie jest może zaskarżać, ale fakt, że biblioteki w całym kraju są "de-accessioning" ich jest. (Wiem, że są one właśnie de-accessioned bo kiedy ułożyła mój zbiór wszystkich antologiach esej Asimova ubiegłym roku, ponad połowa z nich pochodziła z bibliotek. Na domiar zlego, to oni za grosz do każdej książki i $ 3,99 dla wysyłce! Nie Asimov książka zasługuje na sprzedany za grosz!

Zapytacie, z tempem postępu w nauce, co to jest, dlaczego uważam, że książki naukowe, które są wszędzie od 40 do 18 lat są nadal warto przeczytać?

Cóż, na początek, każdy z Asimova esej antologia zawiera 17 esejów, wszystko na różne tematy. Garść dotyczą matematyki, garścią z astronomii i nauk kosmicznych dobrane, niektóre z nauk przyrodniczych, i tak dalej. Dla każdego z tych esejów, Asimov albo woski historyczne, wyjaśniając, jak pewna zasada została odkryta i przez kogo, czy wyjaśnia samej zasady, w prostych pojęć, które większość ludzi może zrozumieć. (Nie twierdzę, że każdy zrozumiał zasadę, że Asimov wyjaśnia, ale wielu, które zastanawiało mnie, on jasno).

Dlatego wiele informacji Asimov obejmuje w danym eseju jest nadal cennym i użyciu.

Artykuł dzięki: