Czy da sie rozwiazac problemy polskiej nauki?

Krytyka Richard P Brennan Book- Heisenberga Prawdopodobnie Spałem tutaj

W tej antologii science-fizyki, Richard P. Brennan opowiada o życiu, czasy i idee XX wieku w Wielkiej Fizyków. W przedmowie, że wyraża nadzwyczajne zleceniodawców, którzy dokonali wielki wkład z zasadami mechaniki kwantowej ': zaawansowany rozumowanie od takich Newton, Einstein, Planck, Rutherford, Bohra, Heisenberga i Feynmana.https://glodnyzwierz.pl/ Każda z tych wielkich umysłów przyczyniło główną teorię i przełomy w celu zwiększenia fizyki pogląd na świat; ich myślenie przewiduje ciągłą analizę w celu ustalenia istoty sprawy.

Ustawianie sceny i podstawy fizyki klasycznej, Brennan cytuje wielki fizyk Izaak Newton (1676), który odnosi się do jeszcze bardziej starożytnych teoretyków, nawet z czasów biblijnego Daniela i greckiego Demokryta. Newton powiedział: "Jeśli widziałem dalej niż inni ludzie, to dlatego, że stałem na ramionach olbrzymów". Rzeczywiście, więcej giganci byli w drodze; oni opracować podział zadań między klasycznej fizyki i mechaniki kwantowej. W międzyczasie, nasz nieustraszony autor dotyka Kopernika, Galileusza, Keplera i wkład do ruchu i prędkości; które zostały zbudowane na obserwacje w dociekliwy umysł Newtona. Był pierwszym rozpraszają światło w widmie iz powrotem do białego światła, stwierdzając światło składa się z maleńkich cząstek. W Principia Newton wszedł F = ma (Siła równa masowej razy przyspieszenie), obecnie uważany za najbardziej użyteczne prawo fizyczne, jakie kiedykolwiek napisano. Newton przyjęto system kosmologiczny udowodnić istnienie Boga i myśli nauką za formę kultu.

Brennan krótko adresy kolejnych czterystu lat drobnych pożyczek, aż nadejściem najwyższego geniusz naszych czasów Alberta Einsteina. Cicho, Einstein myślał sobie drogę w głąb historii. On przewidywał szczególnej teorii względności, stałość prędkości światła i nieskończoności masy z prędkością światła, E = mc2, i włączone Względność jednoczesności.
Artykuł dzięki: