Czym jest nauka w oczach laika?

Czy to naprawdę ważne co piąty stan jest - Book Review

Plazma została nazwana magia, to nazwano czwarty stan materii, dobrze, jeśli pomyśleć o tym, że został nazwany wiele rzeczy nie jest. Jak nasi naukowcy postępu i jak ludzie podróżować do miejsc przeznaczenia poza planetą, badanie plazmy nadal będzie ważnym elementem zrozumienia musimy. Zastanów się, jeśli będzie znaczenie Fizyki Plazmy i Forth to stan materii, i dlaczego nasza przyszłość naukowiec będzie musiał być dobrze zorientowani w temacie.

Encyklopedia WikiPedia wyjaśnia plazmy w ten sposób; "W fizyce i chemii, plazma jest stanem materii podobny do gazu, w którym pewna część cząstek są zjonizowane. Podstawowym założeniem jest to, że ogrzewanie gazem dystansuje swoich obligacji molekularnych, które czynią je do swoich atomów składowych. Dalsze ogrzewanie prowadzi do inonization (strata lub zysk elektronów), przekształcając go w osoczu: zawierające naładowane cząsteczki, jony dodatnie i ujemne elektrony ", a powiedziałbym, że podsumowuje to bardzo ładnie.

Ale to nie połowa, bo rozważyć wszystkie potencjalne zastosowania i może być wykorzystywana nie tylko do lotów kosmicznych, napędu, energii elektrycznej, itp, i tak dalej, ale również do naszego rozumienia materii w ogóle, wraz z wszechświata mamy zamieszkania , Jeśli ten temat Cię interesuje tak samo, jak wieje zdanie, być może, chciałbym polecić bardzo dobra książka dla Ciebie. Jeden jestem właścicielem i całkowicie zdaniem jest "najlepszy" książka na ten temat, jaki kiedykolwiek widziałem. Nazwa tej książki jest:

"Podstawy Fizyki Plazmy dla inżynierów i naukowców" przez Ümran S. Inan (Stanford University) oraz Marek Gołkowski (University of Colorado, Denver), Cambridge Press, (2011), 284 stron, ISBN: 978-0-521-19372- 6.

Tak, ta książka jest dość drogie, i prawdopodobnie nie dla przeciętnego Joe z ciekawości takich rzeczy, książka mam o to trudno związany praca i kosztuje 100 $. Mimo to warto. Książka opisuje pojedynczej cząsteczki ruchów, kinetycznej teorii plazm, stwardnienie Fluid Teoretycznie zderzeniom i osocza przewodności wprowadzania Waves do osocza i osocze Diffusion wśród wielu innych rzeczy, szczególnie interesujące dla mnie było wszystkich informacji za skutki jonizacji, fale, magnesowania, a temperatura na plazmie.

Dodatek jest doskonała i że sam jest wart swojej ceny w postaci ciała stałego odniesienia mieć wokół. Jeśli ktoś uczył klasę na fizyce plazmy, to może być najlepszy podręcznik wokół, nie wspominając o doskonałą książkę odniesienia, aby mieć pod ręką, co jest, co używam go. Rzeczywiście, jeśli jesteś inżynierem, naukowiec, grad student, badacz lub chcą być, to trzeba za tę książkę. Proszę wziąć pod uwagę to wszystko i myśleć nad tym.

Artykuł dzięki: stomatolog Piotr Chomik