Problemy polskiej nauki a pieniadze

Przestrzeń, czas, fizyka i Możliwości - A Book Przegląd

Zrozumienie fizyki czasoprzestrzeni nie jest łatwe, ale zrozumienie podstawowych teorii, że naukowcy teraz wierzą farby najbardziej realistyczny obraz nie jest trudne do zrozumienia. To po prostu ma ciekawość i cierpliwości, aby skupić się, otwórz swój umysł i rozważenia. Ale najpierw będziemy potrzebować dobrą książkę, jedną, która jest zilustrowana. Również fizyka książka odniesienia, które mogą przejść przez wszystkie teorie Einsteina wraz z innymi, którzy dodali nowe koncepcje do nauki fizyki przestrzeni / czasu.

Na szczęście mam taką książkę, jednego, który został opublikowany w 1966 roku może się wydawać, że jest za stary i że nauczyłem się wiele od tego czasu. I tak, tak mamy, ale podstawy są relatywnie takie same, zwłaszcza jeśli chodzi o "względności" lub teoria. Teraz więc, książka Chciałbym polecić to:

"Fizyka czasoprzestrzeni" Edwin F. Taylor i John Archibald Wheeler, W.H. Freeman Company Publishers, San Francisco, CA, (1966), 208 stron, Biblioteka Kongresu karty Numer katalogowy 65-13566.

Obaj autorzy są / były fizyków, jeden z MIT, a drugi z Princeton. Książka zaczyna się od dyskusji na temat geometrii czasoprzestrzeni, a wszystkie teorie, reguły, zasady i niewiadome, które się na to godzą. Potem robi się prosto do pędu i energii; w jaki sposób odnoszą się do masy, a wszechświat rozszerza - i nie jest rzadkim znaleziskiem - absolutnie fascynujący dialog na koncepcji masowej, światła, a argumenty fizyki czasoprzestrzeni, przynajmniej raz w 1966 roku, z których niektóre został rozwiązany, ale nie wszystkie punkty widzenia są uzgodnione - ludzie wciąż mają więcej do nauczenia.

Jeśli już zatrzymany na cokolwiek w stosunku do teorii Einsteina albo wiesza się na zakrzywionej czasoprzestrzeni, wypaczenia grawitacyjnym lub różnic siły, masy lub zasada względności - będziesz bardzo zadowolony, aby większość z nich wszystkie swoje pytania odpowiedział. Te, które nie można odpowiedzieć, a przynajmniej nie można odpowiedzieć z powrotem w 1966 roku nie istnieją, ale masz wielkie zrozumienie aż do tego punktu, i móc zadawać właściwe pytania, aby kontynuować swój osobisty badań online.

Moje ulubione punkty w książce były rozumowanie różnych paradoksów czasu, przestrzeni, energii, ruchu, światła, i tak dalej. To jest po prostu bardzo przyjemne miejsce do myślenia, a ta książka będzie miała swój umysł całego wszechświata iz powrotem, jak również w czasie iz powrotem, a więc przychodzę do was z tej doskonałej rekomendacji książkowej. Więc proszę rozważyć to wszystko i myśleć nad tym.

Artykuł dzięki: domy pod warszawą