Definicja nauki

W poszukiwaniu kota Schrödingera - Quantum Physics i rzeczywistość

W poszukiwaniu Kot Schrödingera był jednym z nielicznych książek naukowych opublikowanych popularnych w 1980 roku na temat mechaniki kwantowej. Tytuł książki nawiązuje do słynnego eksperymentu myślowego (paradoks) opracowanym przez austriackiego fizyka Erwina Schrodingera.przeprowadzki Szwajcaria Eksperyment myśl przedstawia hipotetyczny kota, który podobno może być jednocześnie martwe i żywe (lub nie żyje, ani żywe), w zależności od wcześniejszego zdarzenia losowego, a zakładając, że interpretacja kopenhaska mechaniki kwantowej może być stosowana do przedmiotów codziennego użytku.

Dla tych z nas, którzy nie są fizykami, okładki książek, w dość przystępny sposób (zwłaszcza w jego pierwszej połowie), szereg kluczowych teorii, idei i paradoksów, takich jak podwójnej natury światła, Doświadczenie Younga, struktura i wewnętrzne funkcjonowanie węgla, stały i jego historia i znaczenie, probabilistyczny charakter deski za mechaniki kwantowej i jej ewentualne dalekosiężne implikacje filozoficzne, efekt Comptona, interpretacja kopenhaska itp Często błędnie przedstawiany jako tylko ograniczenia eksperymentalnej zasada nieoznaczoności Heisenberga (centralna idea mechaniki kwantowej), wyjaśnione jest całkiem przyjemnie (i wierzę, że poprawnie) w tej książce. Autor podaje również kilka świetnych przykładów nieracjonalnego skuteczność matematyki w fizyce (np matematyczne przewidywanie Diraca o istnieniu pozytonów, antycząsteczka elektronu).

Styl autora pisania jest interesujące i przyjemne do czytania http://wal-tom.pl/pieczatki,5,pl. Książka jest wypełniona odpowiednimi odniesieniami historycznymi, które ja osobiście zawsze znaleźć pożyteczne, ponieważ pomagają w ustawieniu wszystkiego we właściwym kontekście i perspektywicznych. Choć uważa się, prowokując, w drugiej połowie książki, która zajmuje się bardziej spekulatywnych zagadnień związanych z mechaniką kwantową (np teorii wielu światów-), jest mniej satysfakcjonująca i mniej skoncentrowany.

Polecam tę książkę jako łatwy, non-matematycznej wprowadzenie do podstawowych pojęć mechaniki kwantowej, prawdopodobnie najbardziej fascynujących teorii naukowej coraz sformułowanej przez ludzki umysł. Aby w pełni zrozumieć i docenić prawdziwie mechaniki kwantowej, jednak trzeba wyostrzyć własnego ołówek matematycznego i kopać w głąb wektora algebry ze wszystkimi jego wektory własne i wartości własne. Brak shortcuts.Thus moje zastrzeżenie lektor: zaawansowani uczniowie będą prawie na pewno uczyć niczego nowego znaczenia w tej książce.

Dr Alojz Kajinic

Obliczanie Phase Diagrams

Artykuł dzięki: oświetlenie magazynów